Dovolená – jakou destinaci plánujete letos zvolit?

Léto se stále víc a víc přibližuje a spousta lidí už má dovolenou zajištěnou, případně mají nejvyšší čas na to, aby si jí zajistili. Kam to tedy bude? Zůstanete v České republice a budete raději cestovat po památkách? Zajistíte si nějakou chatu či chalupu a budete relaxovat v lese nebo na koupališti? Nebo to bude dovolená v nějaké velké exotice či klasicky, dovolená u moře v jedné z nejznámějších destinací?

Moře to jistí

Jestliže i vy máte v tomhle ohledu jasno – chcete jet k moři, odpočinout si, ležet jen tak na pláži, opalovat se, koupat se v moři, ochutnávat nejrůznější dobroty a po večerech se procházet po promenádě. Je toto vaše vysněná dovolená? Pak si jí určitě chcete dopřát i letos. Přemýšlíte kam na dovolenou k moři? Jakou destinaci zvolit? Kde to bude tentokrát? Někde, kde už to znáte? Chorvatsko je jednou z velmi oblíbených a turisticky hojně navštěvovaných destinací. Zvolte si jí i vy!

Je to dostupné místo pro spoustu turistů – máte-li děti a početnější rodinu, asi budete přemýšlet ekonomicky a letecký zájezd za exotikou si budete muset na pár let rozmyslet. Na dovolenou raději pojedete autem, protože je to finančně nejlepší možnost, budete s sebou brát spoustu věcí, které by pravděpodobně v autobuse musely mít speciální místo za příplatek nebo by se do něj, s ohledem na ostatní pasažéry, věci nevešly.

Autem do Chorvatska jezdí velká spousta lidí rok co rok. V mnoha ohledech je toto cestování pohodlnější, protože se nemusíte ohlížet na své spolucestující a zastavit tehdy, kdy sami chcete. Můžete se protáhnout každé dvě hodiny, projít se, dát si na čerpací stanici kávu nebo něco k snědku a podobně. Ať už však zvolíte jakýkoliv druh cesty – autobusem nebo autem, dovolenou v Chorvatsku si jistě vychutnáte do posledního doušku.