hry roku

Hry roku 2014: přehled co a kdy pařit

Dříve bylo zvykem vypouštět na trh hry maximálně vyladěné a s minimem chyb. Kvůli tomu byl ale čas potřebný na jejich vývoj také celkem dlouhý. Dnes, kdy se díky internetu bez problému šíří stále nové verze her, se na hledání chyb a vylaďování her podílí z velké části herní komunita a vývojáři opravy zapracovávají průběžně. V tomto roce budeme moci pařit novinek, které byla významně zdokonalována právě díky zkušenostem hráčů, a tak to bude pořádný nářez. Podívejte se na hry roku

Dragon Age: Inquisition

Třetí část ze série Dragon Age vás obuje do bot úplně nové hlavní postavy, která bude muset zabránit světu, aby zničil sám sebe. Největší změny ve hře poznáte především v novém bojovém systému zaměřeném na strategii a taktických rozhodnutích. Hráči na konzolích budou moci navíc poprvé využít tactical view, díky čemuž budou moci velmi dobře koordinovat útok s dalšími členy skupiny.

The Elder Scrolls Online

Objevte kontinent Tamriel samostatně či se skupinou a zapojte se do jedné ze tří aliancí (Daggerfall Covenant, Ebonheart Pact nebo Aldemeri Dominion). Čeká vás nelineární příběh a tisíce questů, které vás zabaví na celé dny.

WildStar

Futuristické sci-fi MMO s velmi zajímavým stylem kreslené grafiky a skvělým humorem. Vyzkoušíte si zde věci, které jste u her asi ještě nezažili. Co třeba tank, který používá k obraně spojenců brokovnice a robotické mazlíčky?

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Páté rozšíření světa World of Warcraft nás posílá zpět v čase, ale s upgradeovanými postavami a skvělými animacemi. Mnoho dynamických questů a událostí vám pomůže dost rychle se dostat až na level 100.

The Sims 4

Simulujte váš vlastní život! Běžné fungování Sims se nějakým zásadním způsobem nemění, ovšem pomocí nových funkcí jako třeba Create-A-Sim nebo speciální konstrukční nástroje budete moci ještě více doladit vytváření postav a tvorbu domů. Postavy navíc budou mít emoce, takže pro ně budete moci vytvářet zajímavější příběhy.

Tak co, připraveni v roce 2014 pořádně pařit? Těchto pět kousků jsme vybrali jako nejočekávanější hry roku? Byl by váš výběr jiný?