HTTPS pro Váš web zajistí kvalitní certifikáty PositiveSSL

PositiveSSL je značka celosvětově nejpopulárnějších a současně nejlevnějších SSL certifikátů na trhu. Certifikáty PositiveSSL vydává certifikační autorita Sectigo, která byla dříve známá pod názvem Comodo než došlo k jejímu přejmenování.

Řada PositiveSSL nabízí celkem šest typů SSL certifikátů. Základní doménové certifikáty nabízí zabezpečení jedné domény, až 250 domén současně – tzv. multi-doménové certifikáty a nabízí také WildCard certifikát, včetně multi-doménové varianty.

Levné doménové certifikáty doplňují dva EV (Extended Validation) certifikáty pro zabezpečení jedné domény nebo opět ve variantě multidomain pro zajištění až 250 různých domén současně. Tyto “zelené” SSL certifikáty zobrazují název firmy provozovatele webových stránek v internetovém prohlížeči. EV SSL certifikáty používají například banky, e-shopy a firmy, kterým záleží na vlastní prezentaci a důvěryhodnosti.

Proč SSL certifikát

SSL certifikát je nutný pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace na internetu. Pomocí SSL certifikátu se vytváří šifrované spojení mezi prohlížečem a serverem. Nelze tak odposlechnout komunikaci, ukradnout citlivá data nebo vložit zákeřný kód do stránek či změnit obsah (např. vkládání reklam, úprava obsahu). SSL certifikát také posiluje SEO hodnocení od Google a v prohlížeči Chrome zajistí, aby stránky nebyly označovány nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“. Umožňuje využívání nových technologií jako je HTTP/2 nebo některé funkce CSS.

Kde koupit PositiveSSL certifikáty?

SSL certifikáty pro webové stránky získáte na projektu SSLmentor.cz, který nabízí širokou nabídku SSL certifikátů od světových certifikačních autorit. Kromě již zmíněné CA Sectigo můžete na stránkách získat SSL certifikáty od autorit DigiCert, GeoTrust, Thawte, Certum či RapidSSL.