Knížka jako vánoční dárek? Dokonalý nápad! Poradíme vám, podle čeho vybírat

Knížka je rozhodně jednou z těch věcí, které budou víceméně na vždycky velice dobrým dárkem. Mimo toho, že můžete mít doma doslova milovníka čtenáře, je svět knižní tvorby plný téměř nevyčerpatelného množství titulů, které se věnují celé řadě různých témat a žánrů.

To nám umožňuje celou řadu variant výběru, které nám dokáže nabídnout jenom velice malé množství volnočasových aktivit. A my vám poradíme, podle čeho byste měli ideálně vybírat knížku pro svoje milé.

 

Zkuste vytipovat oblíbeného autora

Jednou z nejlepších možností, podle kterých můžete vybírat knížky, je především spisovatel jako takový. Důvodem je, že mají spisovatelé svůj vlastní přirozený styl, který mají rádi právě jejich čtenáři, a proto také vyhledávají nové tituly svého oblíbeného spisovatele. V rámci toho vám pomůže databáze spisovatelů, přes kterou jednoduše můžete dohledat také díla konkrétního autora. Proto neváhejte a rovnou se podívejte na to, jaký spisovatel je pro vašeho milého tím pravým.

Dejte na hodnocení odborníků i čtenářů

Knižní svět je jedním z těch, ve kterých se pohybuje snad ta nejostřejší sorta kritiků a zákazníků. Knížky mohou i na základě dost drobných detailů získávat hodnocení jako skvělá díla, ale také mohou propadnout v oblíbenosti až na samotné dno. Proto se mezi nejlépe hodnocené knihy řadí opravdu takové tituly, které vás dokáží stoprocentně pobavit a naplnit. Stačí jenom zjistit žánr, který je pro vás ten pravý, a následně už nechte výběr na hodnocení čtenářů.

Čtenost knih promlouvá o popularitě

Jedním kritériem pro vás může být samotné hodnocení, druhým kritériem, na kterém můžete poznat oblíbenost, je následně čtenost. Někteří spisovatelé jsou extrémně čtenými, ale přitom nejsou nejlépe hodnocenými. Důvodem je už jenom ten fakt, že mohou být velice osobití, čímž dokáží oslovit jenom úzký okruh lidí, a naopak ten zbytek už osloví jenom minimálně. Rozhodně pro vás tak mohou být inspirací i nejčtenější knihy na trhu. Tady ale dávejte pozor na to, aby ten, komu dárek dáváte, patřil právě mezi tu skupinu co dokáže obsah knihy stoprocentně ocenit.