Jak lze efektivně přepravovat jakékoliv balíčky?

Nejenom někteří dispečeři, ale sami vedoucí logistických center si někdy lámou hlavu nad tím, jak efektivně přepravovat co největší množství nejrůznějších balíčků. Je zcela přirozené, že se větší zásilky budou vozit lépe, neboť odpadá problém se zdlouhavým nakládáním a vykládáním. U menších balíčků je tu ovšem problém.

Proč využít přepravu na paletách?

Na světě existuje pouze jeden dobrý způsob přepravy kteréhokoliv drobného zboží, a tím je doprava na paletách. Díky své naprosté univerzálnosti je ideální jak pro silniční, tak i pro leteckou nebo námořní dopravu, což je obrovskou výhodou palet. Disponují totiž normovanými tvary, podle nichž jsou následně konstruovány i konkrétní přepravní prostředky. Další obrovskou devízou je dobrá manipulovatelnost, kterou zajišťuje samotná konstrukce palety. Lehce s ní pohnete například vysokozdvižným vozíkem.

Jaké palety můžete využít?

Přeprava palet se rychle stala celosvětovým trendem, a proto ji dnes využívají prakticky všichni dodavatelé, odběratelé i samotní dopravci. Nakládka proběhne rychle, efektivně a za velmi nízké náklady, což potěší všechny zúčastněné strany. V současné době jsou k dispozici 2 druhy palet, které se hojně používají v mezinárodní přepravě:

  • europalety – pevnější konstrukce, normované rozměry, možnost vícenásobného použití,
  • jednocestné palety – pouze na jedno použití, volitelné rozměry, levnější na pořízení.

V závislosti na druhu přepravy a povaze dopravovaného zboží si tedy můžete vybrat mezi těmito dvěma typy. Každý z nich má své pro i proti, neboť se hodí na naprosto odlišný způsob distribuce zásilek.

Kam mohu paletu s balíčky poslat?

Jak už bylo řečeno, výhodou paletové přepravy je její univerzálnost. Mezinárodní přeprava palet tedy není ničím výjimečným, a proto můžete tímto způsobem své zásilky poslat i na druhý konec světa. Kvalitní dopravce zde těží z mnohaletých zkušeností a nadstandardních vztahů se zahraničními přepravci, tudíž můžete očekávat prvotřídní kvalitu i rychlost doručení. Například do Německa nebo na Slovensko se váš balík dostane opravdu rychle, a to díky rozvinuté spediční síti.

Pokud své zboží ještě nepřepravujete na paletách, měli byste tak urychleně učinit. Nejen, že budete své zásilky schopni doručovat rychleji, ale díky jejich univerzálnosti se dostanou do kteréhokoliv koutu světa.