Jak ochutnat červená vína?

Chystáte narozeninovou oslavu a rádi byste hostům nabídli pochoutky z kvalitních potravin? Portfolio společnosti BMC Brno www.bmcbrno.cz Vám dá typy, kde koupit potravin, z nichž Vás bude vaření bavit. Na Vaši narozeninovou párty budou hosté rádi vzpomínat nejen díky nezapomenutelným zážitkům, ale také velmi lahodnému jídlu a pití.

Tajemství červených španělských vín

Možná už máte nějakou představu o tom, jaké alkoholické nápoje budete Vaším hostům nabízet. Třeba jste již stihli koupit také šampus nebo nějaký jiný sekt na přípitek. Španělská vína se však stanou chloubou Vaší oslavy. Španělsko díky své výhodné poloze disponuje především výrobou skvostných červených španělských vín. Je pro ně charakteristická nezaměnitelná chuť, barva i vůně. Vynikající vína pochází především z oblasti Rioja a Ribera del Duero. Právě tato španělská vína patří k nejvyhledávanějším evropským vínům vůbec. K nejpěstovanějším španělským odrůdám náleží odrůdy červeného vína Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot. Zatímco moravská vína se rozlišují na základě cukernatosti na jakostní a přívlastková vína, u španělských vín není tohoto rozlišení třeba, neboť všechny odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. Španělská vína se nejčastěji rozlišují podle stupnice kvality oznamující dobu a podmínky zrání. Nejvyšších kvalit dosahují vína s označením Gran Reserva, která zrají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až tři v láhvích. Kromě červených vín nabízí španělský trn vín také výborná bílá vína, speciální sladká vína, sangrie a šumivá vína typu Cava.

Co na zub ze španělských delikates?

Španělská vína mohou obohatit chuť slavnostního hlavního chodu nebo je můžete popíjet jen tak při pojídání španělských delikates. Portfolio španělských delikates je velmi bohaté a chuť španělských delikates neodolatelná. Určitě si nenechejte ujít příležitost k pochutnání si na vynikajících mandlích, paštice s ančovičkovou příchutí, bílých fazolích s rajčatovou šťávou či proslulém sušeném vepřovém mase zvaném Jamón Iberico.