Oprava notebooku – kdy se to vyplatí a kdy naopak ne?

Začal vás z ničeho nic zlobit notebook a nevíte, co s ním dělat? Nechat ho opravit? Jenže, má to vůbec smysl a cenu? Pokud nejste nijak zběhlí v opravách nebo vůbec v noteboocích, pak si asi nevíte rady. Třeba to bude jen zdánlivá drobnost, kterou vy nevidíte. Opravit jí bude trvat pár minut a nebude to ani nijak finančně náročné. V takovém případě se logicky vyplatí nechat notebook opravit a vesele může fungovat dál, třeba i dlouhé roky. Co však, když to bude ta druhá varianta?

Vyplatí se oprava nebo nevyplatí?

To je otázka! Do přístroje nevidíte, tudíž se musíte spolehnout na svůj vlastní odhad nebo na někoho, kdo má minimálně vzdálené podvědomí o počítačích a mohl by vám říci, že to bude „nejspíš asi nějaká kontrolka“ nebo naopak se „obává, že to bude základní deska nebo bude potřeba výměna LCD“ a v takovém případě je na vás, zda vůbec nechat notebook opravit nebo ne. Oprava notebooku vás může přitom přijít pěkně draho. Nebylo by tedy lepší a rozumné poohlédnout se po novém přístroji? Po přístroji takovém, který bude lepší, nový a bude na něj uplatněna dvouletá záruka? Patrně ano.

Jak tedy s opravami naložit?

Ideální by bylo, kdyby do notebooku někdo nahlédl, provedl základní zkoumání a zjistil příčinu závady. Podle toho by vám vypočítal cenu, řekl by, zda je vůbec dobré nechat opravit notebook nebo od opravy raději ustoupit a poohlédnout se po přístroji úplně novém a možná i vychytanějším. Jde to vůbec? Ano, jen je třeba vědět, kam se máte obrátit! RG Computer Service je tím pravým. Jejich znalosti a dovednosti vám pomohou při rozhodování. Nahlédnout do notebooku, udělají základní diagnostiku a stanoví cenu pro opravu. To vše zdarma. Vy se na základě toho rozhodnete, zda je pro vás oprava vhodná nebo ne a podle toho se bude také postupovat.