Tipy pro zdravé hubnutí

Toužíte se do léta zbavit několika kil, ale i přes veškerou snahu se vám to nedaří? Necháte se zlákat sladkostmi nebo smaženým obědem a váš život se neustále točí kolem věty: „Začnu od zítra, od pondělí, od prvního….“ Neustálým odkládáním se nadbytečných kil nikdy nezbavíte a právě naopak, s přibývajícím věkem mohou další kila přibývat. Zkuste naše tipy a zlepšete svůj životní styl, který se odrazí nejen na těle, ale také na vaší psychické pohodě.

Kolik kilogramů zhubnout?

Mezi lidmi je rozšířeno mnoho mýtů o tom kolik máte vážit vzhledem ke své výšce, pohlaví nebo věku. Pokud si nejste jisti, pomůže se zjištěním ideální váhy BMI kalkulačka. Kalkulačka vám vypočítá, zda je vaše váha v normě a kolik byste měli ideálně vážit.

Vyvážený kalorický příjem a výdej

Hlídat si správný kalorický příjem a výdej se může zdát na první pohled velice snadné, ovšem mnoho lidí se u mnoha potravin mylně domnívá, že jsou méně kalorické, například některé sýry a naopak, některým přikládají větší kalorickou než ve skutečnosti mají, například tvaroh. Kalorické tabulky vám pomohou hlídat váš denní kalorický příjem i výdej. Kromě jídla to tabulek zadáváte i veškerý svůj pohyb. Není těžké si domyslet, že když bude váš výdej vyšší než příjem, půjdou kila rychle dolů.

Naučte se vařit zdravě

Zdravé recepty nejsou jen o zelenině, jak si mnoho lidí myslí. Naopak, se zdravými recepty zjistíte, jak byl dosud váš jídelníček chudý a fádní. Objevíte mnoho nových možností a ingrediencí o kterých jste neměli dosud tušení, že vůbec existují i když je obchody běžně nabízí.

Pro začátek stačí při vaření bílou pšeničnou mouku nahradit jinou alternativou – celozrnnou, špaldovou, ječnou či kukuřičnou. Cukr můžete nahradit medem, stévií nebo čekankovým sirupem.

Mnoho zdravých receptů objevíte na webových stránkách pestryjidelnicek.cz, kde vám také sestaví zdarma jídelníček na míru.