Vyjadřujeme se v symbolech, jedním z nejdůležitějších je účes

Přestože si to většinu doby neuvědomujeme, naše komunikace a naše společnost je založena na symbolech. Běžně používáme mnoho drobných symbolických gest a poznámek, kterými komunikujeme se světem. Nejdůležitějšími symboly, které jsou vidět hned na první pohled, když nás lidé míjí na ulici, jsou oblečení a účes. Většinou tak na první pohled můžete poznat, kdo se snaží zařadit a skrýt v průměru a kdo je rebel.

Asi nejvýraznějším příkladem je rebelský účes v punkovém stylu. Jsou bizarní, barevné, asertivní a rozhodně poutají pozornost. Vždy je měli v oblibě mladí, nepoddajní a dodnes pro tuto skupinu neztratily svůj sexappeal. Punkové účesy se snaží symbolizovat divokou, bezstarostnou a neukázněnou část lidské osobnosti.

Jak být rebel? Jak být punk? Jde o tři aspekty účesu. Barva, střih a styl. Při výběru barvy musíte být odvážní. V naprosté většině případů je potřeba netradiční, výrazná a kontrastní barva – růžová, modrá či zelená patří k nejoblíbenějším, ale černočerná či extrémně světlá zafungují také.

Podobná pravidla platí i pro střih a styl. Kontrast proti průměru, rebelie vůči společenským standardům. Různé délky v různých částech účesu, vyholení, ostré úhly, to vše může hrát velmi důležitou roli v takovém účesu.

Když už ale rebelský účes budete zvažovat, musíte si být jisti, že je to něco, co vyjadřuje vás samotné. Účes neudělá z čajového knihomola odvázaného pařmena. To, co máte na hlavě, musíte přijmout za své. Když to neuděláte, nebude to fungovat… nebo to rovnou bude tak trapné, až si budete chtít oholit hlavu. Velmi často mají s rebelskými účesy problém teenageři, kteří chtějí být „in“, ale nerozmyslí si, že účes je velice silný symbol a výrazně určuje, jak nás ostatní lidé vidí.

 

Zdroj obrázku: http://pixabay.com/cs/mlad%C3%BDch-d%C4%9Bv%C4%8De-ml%C3%A1de%C5%BE-punk-%C3%BA%C4%8Des-175504/